Hra o citróny

Dátum: .

Ako z oddielovej výpravy do Banskej Štiavnice bolo nakoniec veľké pátracie dobrodružstvo.

 

 

Noc múzeí a galérií je podujatie kedy v jediný deň v roku sú múzeá a galérie otvorené až do večerných hodín. Pre návštevníkov je často pripravený aj pekný pekný program. Našu Nitru už dobre poznáme tak sme sa rozhodli vycestovať aj do iného pekného mesta a to do Banskej Štiavnice.

Starý zámok

Bláznivé cestovanie začalo v autobuse ktorý mal mierne meškanie. Pán šofér sa snažil a vravel že „naháňa cestovný poriadok“ ale žiaľ nedobiehal stratený čas. Nakoniec sme preto len tak tak chytili prípoj do Štiavnice. V Banskej Štiavnici nás už čakala skautka Princezná ktorá nás sprevádzala až do skautskej klubovne 4. Oddielu Erebor a 6. Oddielu Belegost. Na klubovni mohli naše skautky oči nechať. Majú ju krásne vymaľovanú a zariadenú. Kto vie možno raz podobnú aj my budeme mať.

Starý zámok sme sa vybrali pozrieť hneď lebo sme boli už dávno zvedavý ako vypadá vo vnútri. Najskôr sme preskúmali nádvorie, hradnú vežu so zvonom ale aj tak najzaujímavejšia bola mučiareň. Neskôr nás sprievodkyňa previedla do vnútorných priestorov a tam tiež bolo na čo pozerať. Vo fajkárskej dielni boli svetoznáme hlinené fajky štiavničky. Aký boli šikovný kováči sme sa presvedčili v kováčskej dielni s veľkým kováčskym mechom a rôznymi predmetmi ktoré kováči vyrobili. Tiež sme sa pokochali reliéfmi z banskoštiavnickej kalvárie.

Hra o ciTróny bola mestská hra ktorá bola pripravená kvôli akcii Noc múzeí a galérií. V nej sme sa preniesli do minulosti a to do čias Márie Terézie. Najskôr sme sa historicky ošatili, spoznali urodzených

Hra o ciTrónypánov na obrazoch, naučili sa dôstojne vystupovať a tiež sme v štôlni hľadali nápisy na stene. Museli sme si ale dávať pozor pred vysoko nákazlivou chorobou Ovčie kiahne. Všetky úlohy sme ale šťastne zvládli a tak nás privítala samotná kráľovná Mária Terézia ktorá nás vymenovala za svojich komorníkov. Čajovňa Klopačka je obľúbené miesto detí a tak sme tam museli ísť aj keď dospeláci by sa radšej šli pozrieť do kaviarničky Divná pani. Nakoniec unavený z cesty a možno aj zo všetkých zážitkov ktoré sme získali sme sa vybrali prenocovať do skautskej klubovne. Na druhý deň sme sa rozlúčili s Princeznou vykročili domov. Boli sme trošku unavení ale určite bohatší o nové zážitky. Banská Štiavnica je krásna a určite sa niekedy ešte vrátime.


Roman Molnár Omo

 

 

  Skautská klubovňa v Štiavnici

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...