Rozbiehame ďalší skautský rok

Dátum: .

Otvorenie skautského roka sme začali v jedno nedeľné popoludnie začiatkom septembra v kultúrnom dome. Pomocou obecného rozhlasu ale aj lístočkov v škole sme pozývali všetky deti. Pripravené boli tvorivé dielne, hry a tiež divadelná scénka ako úvod do veľkej hry Cesta okolo sveta za 80 dní.

 Nitrianske skautské dni sa tento rok konali priamo v Nitre. Skauti a skautky z celého Slovenska sa stretli na ZŠ Tulipánová. Na celý víkend bol pripravený pestrý program. Preteky Bolo raz jedno knieža, mestská hra účastníkom priblížila pamiatky Nitry. Športové preteky družstiev a nechýbal ani výlet na Zobor kde v spolupráci so Strážou prírody skauti vyrábali vtáčie búdky. Tanečná škola N Dance Company všetkých roztancovala. Tvorivé dielne, duchovný program či disko vytvorili dobrú náladu. Nám sa najviac páčili sokoliari a ich dravci.

  

 

Skautka Líška a dravecDružina JašteričkyCassiopeia -lesný špeciál je vzdelávací kurz pre skautských vedúcich ktorý vedú mladších skautov. Z nášho oddielu sa vybrali načerpať nové informácie Liliana Slanináková, Viktória Molnárová a Roman Molnár. Celý víkend pre nás v centre Banskej Štiavnice skautskí programoví inštruktori pripravili zaujímavé prednášky, hry ale hlavne nápady ako pripraviť pre deti zaujímavý program.

Čajovňa dobrých ľudí

Arborétum Mlyňany sme navštívili kvôli cestovateľskej hre. Cestovateľmi sú deti a tie sme priviedli do veľkej Číny. Vlastne do Ázijskej časti arboréta. Museli tam splniť niekoľko úloh ktoré im dali nahnevaný Číňania. Našťastie všetko hravo zvládli.

Čajovňa dobrých ľudí už dlho nemala toľko detí naraz vo vnútri. Nebolo to ale iba tak. Všetkých sme teraz pozvali do Indie ktorá je aj krajinou čaju. Majiteľ čajovne pán Ondejčík precestoval veľa krajín a tak nám o čaji povedal rôzne zaujímavosti. Pripravená bola aj ochutnávka rôznych čajov. My starší sme pripravili pre ostatných menšiu súťaž.

Korčulko alebo prvé naše nedeľné korčuľovanie na ľadovej ploche v Nitre si vyskúšali najskôr skautky. Veľmi sa im páčilo a tak určite pôjdeme zas a určite vo väčšom počte. Veď športovať by sa malo aj keď je vonku zima. Mikuláš je tradičná akcia nášho zboru. Boli sme v klubovni v Nitre kam prišiel Mikuláš ktorého sprevádzal anjel s čertmi. Najskôr sme ale preverili čo skauti o Mikulášovi vedia pomocou kvízu. Nasledovalo poďakovanie skautom ktorí prejavili ochotu zlepšovať seba i svoje okolie. Preto si zaslúžili ocenenie Rad 7 ľalií a Rytierske stužky. Nakoniec prišiel Mikuláš s veľkým vrecom. Vĺčatá, včielky aj skauti ktorý zaspievali Mikulášovi pesničku, básničku alebo dobrý vtip dostali sladkú odmenu. Detský smiech bolo počuť ešte dlho a určite sa akcia všetkým páčila.

Korčulko

Betlehemské svetlo- Tohtoročné Dieťa svetla pochádza z rakúskej dediny Hochburg-Ach, v ktorej sa narodil aj autor koledy Tichá noc. Dvanásťročný mladý dobrovoľný hasič Tobias Flachner odpáli 24. novembra v Jaskyni Narodenia Betlehemské svetlo mieru. Skauti zo skautského oddielu Alfy a Omegy Cabaj-Čápor prinesú Betlehemské svetlo do našich kostolov 24.12. na sv. omšu. Nech vám na štedrý večer tento symbol pokoja žiari. Želáme vám krásne a pokojné prežitie Vianočných sviatkov a úspešný krok v roku 2018. 

Vaši skauti.

Roman Molnár 

Vodca oddielu Alfy a Omegy

Ocenenie 7 ľalií

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...