Jarné skautské aktivity

Dátum: .

Keď prišla jar tak sme sa potešili že môžeme byť viac vonku lebo je dlhšie svetlo a bude teplejšie. Nie je teplejšie, je úplne
horúco. To je počasie ako stvorené na rôzne skautské a verejné akcie. A nebolo ich vôbec málo.

 

Deň Zeme bola akcia ktorú organizovala naša obec v spolupráci s poľovníckymi združeniami aby sa vyčistilo okolie obce od smetí a čiernych skládok. My sme tiež chceli pomôcť pri upratovaní okolia od odpadkov a tak sme rukavicami boli pripravení ráno pred obecným úradom. Smetí bolo menej ako pred rokom ale aj tak dosť. Stále krútime hlavou čo všetko dokážu ľudia vyhodiť. Nakoniec nás čakalo v kultúrnom dome občerstvenie a po ňom sme sa pobrali domov s pocitom že sme urobili niečo dobré pre svoje okolie.

Skautské dni v Nitrianskej Blatnici sa konali už 27 krát. Viac než 150 skautov z Nitrianskej oblasti a okolia tam súťažilo v pripravenej hre pri rotunde sv. Juraja. Obec Nitrianska Blatnica sme veľmi nepoznali a tak nám ju organizátor akcie priblížil poznávacou hrou Zvedavka obecná. Počasie aj program boli na jednotku.

NIMEH – bola Nitrianska mestská hra. Nie ale obyčajná ale napínavá nočná hra ktorá nám priblížila históriu skautingu a Slovenska v období 2. sv. vojny. 

Prespávačka na Pyramíde bola ďalšou časťou veľkej hry Knihovníci. Po dlhšom čase sa ukázal pán Jatson a jeho úlohy. Nechýbalo zbieranie liečivých byliniek a varenie čaju z nich a tiež opekanie pri ohníku. Nakoniec nás prišiel pozrieť pán zo stráže prírody ktorý nám povedal zaujímavosti o prírode a ako sa tam majú ľudia správať.

Športové dni

Na akcii Deň rodiny mal náš 23.zbor tiež svoje súťažné stanovisko s úlohou pre deti vo veľkej rodinnej hre v parku na Sihoti. Deťom sa veľmi páčilo a nám tiež.

Prijali sme pozvanie od skautov z Topoľčianok a zúčastnili sme sa oblastnej skautskej akcie Športové dni. Súťažili sme v rôznych disciplínach: volejbale, futbale, petangu, skoku do diaľky, štafetovom behu či krokete. Boli sme veľmi úspešní a z akcie si každý priniesol peknú cenu.

Na MDD v našej obci ste nás mohli vidieť na skautskom stanovišti na ktorom sme mali pripravené pre deti zaujímavé úlohy. Streľbu z luku, lezenie po sieti a chodenie po slackline,  páčilo sa nielen deťom ale aj rodičom. 

Roman Molnár Omo
Vodca 1. Oddielu skautov a skautiek Alfy a Omegy

  Skautské dni v Nitrianskej Blatnici

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...