Dobrodružstvo v knižnici

Dátum: .

Do knižnice chodí možno veľa detí.  Na skauting už o niečo menej. Na akciu, ktorú zorganizovala naša obecná knižnica a skautský oddiel Alfy a Omegy, ich neprišlo ani málo ani veľa. No tí, čo prišli, sa dobre zahrali, zasúťažili si a zatancovali.

 Všetkých v divadelnej scénke privítal starý Knihomoľ, ktorý listoval vo veľkej knihe. Je pánom Kniholandu a všetkých kníh. Bol zvedavý, ako sa darí jeho knihám, a tak si z každého žánru volal zástupcov. Všetci priniesli dobré správy až na detektíva Jacka Holmesa, ktorý vravel, že deti málo čítajú a tak Kniholand môže zaniknúť. Zachrániť ho mohli deti, ktoré splnia rôzne úlohy v našej knižnici. O malú chvíľu už vo veľkej sále a v knižnici behali a plnili úlohy od romantickej Číňanky k sci-fi pilotovi stíhačky, detektívovi, športovkyni až po princeznú. Potom sme si zahrali pár drobných pohybových hier, po ktorých sme sa naučili, ako sa tancuje obľúbený skautský tanec Belgičák. Pripravený bol aj tvorivý kútik a teplý čajík. Na záver prišiel starý Knihomoľ, aby všetkým poďakoval za snahu a šikovnosť. Všetkým sa táto akcia páčila, a tak bude možno aj pokračovanie.

Akciu by ale nebolo možné zorganizovať, keby nebolo šikovnej tety knihovníčky p. Ballayovej, kreatívnych skautov, dobrovoľníkov v scénke a na stanovištiach či podpore partnerov.

Roman Omo Molnár 

Vodca oddielu Alfy a Omegy

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...