Jarné oddielové akcie

Dátum: .


Na jar sme konečne mohli byť viac vonku ako vo vnútri. Tiež sme sa zúčastnili rôznych akcií a aj sme niektoré aj organizovali. Kto bol určite neoľutoval.

Dobrodružstvo v kaštieli bola akcia ktorú sme pripravili pre menšie deti v našej obci. V kaštieli detom rozpovedal príbeh gróf a v jeho okolí boli pripravené pre deti súťaže.
VVD volanie prérie bola najväčšia akcia pre menších skautov a skautky na Slovensku.  Viac než 200 skautov sa stretlo v Seredi a my sme pomáhali pri organizácii tohto podujatia. Tento rok bola indiánska téma s plnením odborky Indián a tak nemohla chýbať indiánska scénka, típí stan, indiánske úlohy, tvorivé dielne a rozprávkové premietanie. Akciu obohatili a o živote indiánov rozprávali aj pozvaní hostia: indiánski misionári, skautka Indijanka a vodný skaut z Banskej Bystrice zas ukázal ako sa vyrába kanoe. Nakoniec putovalo domov veľa malých indiánov ktorých radi uvidíme aj na budúce.
Deň narcisov je zbierka na pomoc onkologickým pacientom organizovaná Ligou proti rakovine. Medzi množstvom dobrovoľníkov ste mohli vidieť aj nás skautov. Sme radi že sme tiež pomohli dobrej veci.
Náučný chodník pre vĺčatá a včielky organizovala družina skautiek z Nitry pre menšie deti aby im na vychádzke v Zoborskej prírode ukázali a možno aj naučili aké kvety a stromy rastú v našom okolí.
Skautské dni v Nitrianskej Blatnici sa už 28. krát konajú na tom istom mieste a to pri rotunde sv. Juraja nad Nitrianskou Blatnicou. Pre vĺčatá a včielky (menší skauti) bola pripravená originálna hra a pre starších skautský pretek.

Gravity Laser Aréna bol náš teambuilding. Strieľačka, beh, spolupráca všetko v jednom.

Noc múzeí a galérií je medzinárodná akcia pri ktorej

sú takmer všetky múzeá otvorené až do večera a často majú aj sprievodný program pre návštevníkov. Náš oddiel stihol navštíviť dve múzeá a to: Ponitrianske múzeum a Detské múzeum Severka. Veľmi sa nám v oboch páčilo a vôbec sme sa nenudili.
90 rokov s ľaliou
bola akcia pri príležitosti 90teho výročia založenia skautingu v Martine. Počas mestskej hry sme videli skautské múzeum, námestie a aj hvezdáreň. Samotná akcia bola v areáli SIM - sídlo dobrovoľného hasičského zboru. Kde bol kultúrny a aj športový program. Nám sa asi najviac páčila Escape room so skautskou témou.
MDD Cabaj-Čápor bol tento rok veľmi vydarený. Každé dieťa si tam určite našlo čo sa mu páčilo. Niekomu sa vystúpenie kúzelníka, inému skákacie hrady inému súťaže. Pri súťažiach sme mali pripravené tri stanovištia. Lukostreľba, Mačka vo vreci a športová dráha sa im veľmi páčila. 
Skauting nie len o chodení do lesa a lovení bobríkov. Je o spoznávaní nových priateľov, miest, dobrovoľníctve a pekných akcií. Skauting je učenie sa hrou. Čo nás ešte čaká? Na konci júna ukončenie skautského roka a cez prázdniny letný tábor.
Bližšie informácie nájdete na fb: Alfy a Omegy kde to žije. A tiež na webke www.alfyaomegy.sk
Roman Omo Molnár 

 

Deň narcisov

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...