Ako skauti Jánošíka zachránili

Dátum: .

Cassiopeia


Ak si myslíte že to bola akcia pre vĺčatá a včielky,  na ktorú ich zobral radca, tak ste na veľkom omyle. Táto akcia bola pre všetkých radcov a vodcov, ktorý vedú družiny alebo oddiely. A nie je to len tak nejaká akcia ale Cassiopeia Špeciál, ktorá má silné motivačné účinky na účastníkov.

Bolo to na ľudovú nôtu, a preto sa to odohrávalo v Terchovej, rodisku zbojníka Juraja Jánošíka. V priestoroch komunitného farského centra sme mali celý víkend nabitý programom a vôbec sme sa nenudili. Rozdelení do rodiniek sme najskôr plnili rôzne úlohy a po ich splnení sme získali rôzny materiál, ktorý nám richtárka vymenila za dukáty. Pomáhal nám aj zbojník Jánošík, ktorého neskôr chytili a my sme ho museli oslobodiť. Museli sme premôcť pandúrov, rozšifrovať Jánošíkovu správu, či poskladať mapu, ktorá nás priviedla až k pokladu. Poklad boli dukáty rozdelené do niekoľkých truhlíc, ktoré boli skryté v dedine. Ten sme večer vymenili za zajatého Jánošíka. Neskôr prišiel folklórny tanečný súbor, ktorý nám ukázal nielen to, ako vedia tancovať, ale sa nás snažil pár krokov aj naučiť. Na druhý deň pred odchodom domov sme ešte stihli sv. omšu, niektorú z pripravených prednášok od organizátorov a spoločnú fotku. Verím, že okrem mňa si motivačný víkend užili všetci naši radcovia družín, čo tam boli.

Roman Omo Molnár

 

  

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...