Čo prežili skauti v zime?

Dátum: .

zimobranie

Na Nový rok si ľudia dávajú predsavzatia a želajú všetko dobré v roku 2019. Skauti to robia tiež ale tiež si aj plánujú veľa vecí dopredu aby ich nič nemohlo prekvapiť. Veď aj ich heslo je: Buď pripravený. Čo sme do teraz už stihli?

Nástup 25 bolo stretnutie bývalých aj súčasných skautov pri príležitosti 25teho výročia nášho 23.zboru Nitrava. Nechýbala zábavná scénka, jedlo a lá paštékový chlieb s cibuľou a nakoniec poďakovanie všetkým radcom (animátorom) ktorý viedli alebo vedú družinu detí. Milé bolo vidieť stretnutia skautov po rokoch ale aj listovanie v starých oddielových kronikách ktoré boli krasopisne písané s kreslenými obrázkami. Zimobranie je už tradičná zborová akcia cez polročné prázdniny. Ako sa hovorí keď nejde hora k Mohamedovi musí ísť Mohamed k hore. A tak keď nie je sneh tu musíme vycestovať my za ním. Na predĺžený víkend sme preto vycestovali do Banskej Štiavnice. Nechýbala sánkovačka, stavanie sôch pri Novom zámku a tiež návšteva obľúbenej čajovne Klopačka.

Čo nás čaká v budúcnosti?

Na konci februára Galavečer skautiek pri príležitosti Dňa zamyslenia. Je to sviatok priateľstva ktorí oslavujú skautky a skauti z celého sveta 22.februára. V tento deň sa narodil zakladateľ skautingu, sir Robert Baden-Powell a v rovnaký deň aj jeho žena Olave Baden-Powell. Preto v tento deň skauti premýšľajú o sebe, o okolí a organizujú rôzne hry. VVD je akcia vlčiackovčielkarske dni. V poradí už štvrtá akcia pre mladších skautov a druhá v Seredi (prvé dve boli v Cabaj-Čápore) s nabitým programom na celý víkend. Každý rok je iný a tento rok to bude na indiánsku tému. Prípravy sú v plnom prúde a veľmi ma teší že v programovom tíme sú skauti aj z našej obce. Dobrovoľníctvo je nezištná pomoc bez nároku na odmenu, vo voľnom čase a v prospech iných. Nitrianske centrum dobrovoľníctva a mesto Nitra poďakovali všetkým nominovaným dobrovoľníkom za ich činnosť. Veľmi sa tešíme že z nášho 23.zboru Nitrava boli v kategórii dobrovoľníci pracujúci s deťmi a mládežou nominovaný až dvaja skauti. Vierka Lukáčová z oddielu Trogárky a Roman Molnár z oddielu Alfy a Omegy Cabaj-Čápor.

Tento rok 1. Oddiel Alfy a Omegy má v pláne hľadať šikovných budúcich dobrovoľníkov aj v našej obci. Spolu vieme zorganizovať peknú akciu alebo urobiť niečo pre okolie v obci. Nepoznáme slovo „nedá sa“ ale „ešte to neviem“.

Roman Omo Molnár

vodca 1. oddielu Alfy a Omegy Cabaj-Čápor

VVD tím v kolkárni

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...