Obecné noviny 03-2017

Koniec skautského roka.

Vyšlo v obecných novinách 03-2017

 

Tak ako koncom júna končí školský rok rovnako končí aj ten náš skautský rok. Cez prázdniny sa ešte uvidíme všetci na letnom tábore a potom sa naše cesty rozutekajú rôznymi smermi. Niektorí pôjdu s rodičmi na dovolenku, starým rodičom alebo budú iba doma robiť čo ich baví. Ak sa ale obzrieme len o pár mesiacov späť zažili sme toho naozaj dosť.

Obecné noviny 03-2016

Takto žijeme

Vyšlo v obecných novinách 03-2016

 

Pri týchto horúcich dňoch sme na studenú zimu už dávno zabudli. Spomienky na veľkú akciu Rytieri a princezné vybledli, pretože prišli ďalšie akcie, výpravy a družinové schôdzky. Poďme ale pekne po poriadku.

Obecne-noviny-02-2015

Objavovanie v neznámej krajine

Vyšlo v obecných novinách 02-2015

Mauglí vlčie mláďa a jeho priatelia

Pre menšie deti je skauting veľká hra. Hra v ktorej sa stanú Mauglím vlčím mláďaťom ktorý je stratený vo veľkej džungli. Našťastie nájde nových priateľov ktorí mu na ceste pomáhajú a rozvíjajú všetky stránky jeho osobnosti. Preto v tomto príbehu ho sprevádza silný leopard Baghíra, vynaliezavý had Káa, verný a milujúci mungo Rikki-Tikki-Tavi, pomáhajúci tuleň Kotik a Múdri Balú. Všetci na vlčiackom chodníku učia deti nové veci a dávajú rôzne úlohy. Máme tu veľmi živú družinu vĺčat Čierny rytieri a maličkú družinku Koníky.

Obecné noviny 03-2015

Skautské jarné aktivitky

Vyšlo v obecných novinách 03-2015

Po nepekných veterných, daždivých a veľmi chladných dňoch k nám prišla konečne jar. V tomto období sme stihli rôzne zaujímavé aktivitky.

Obecné noviny 01-2015

Zo života skautského oddielu Alfy a Omegy

Vyšlo v obecných novinách 01-2015

Naši malí skauti alebo vĺčatá toho do konca roka prežili až až. Rozhodli sa plniť dobrodružnú
odborku Hobbit. Deti sa preniesli do ríše rozprávok a fantázie, keď na družinových
schôdzkach a výpravách do prírody plnili úlohy na túto tému.

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...