Obecné noviny 03-2017

Koniec skautského roka.

Vyšlo v obecných novinách 03-2017

 

Tak ako koncom júna končí školský rok rovnako končí aj ten náš skautský rok. Cez prázdniny sa ešte uvidíme všetci na letnom tábore a potom sa naše cesty rozutekajú rôznymi smermi. Niektorí pôjdu s rodičmi na dovolenku, starým rodičom alebo budú iba doma robiť čo ich baví. Ak sa ale obzrieme len o pár mesiacov späť zažili sme toho naozaj dosť.

Návšteva hvezdárne v Nitre bola úžasným zážitkom pre malých aj veľkých skautských návštevníkov. Pán astronóm nám ukázal kupolu s ďalekohľadom a tiež nám povedal a premietol zaujímavé veci o hviezdach. 

Vesmírne dobrodružstvo

Vesmírne dobrodružstvo bola veľká akcia kvôli ktorej k nám prišli do kultúrneho domu malí skauti z celého Slovenska. Pripravili pre sme víkend plný vesmírnych dobrodružstiev. Digitálne planetárium z Tekovskej hvezdárne a prednášky astronómov z Nitry nás vtiahli do hlbín vesmíru. Vyrábali sme rakety, ktoré lietali vysoko nad strechu kultúrneho domu.  Na tvorivých dielňach si deti vyrobili futuristické odevy, ktoré by iste obdivovali aj vychytení módni návrhári. Akčná etapová hra, maškrty vo Vesmírnej chrumkárni, divadielka a vesmírny film vyplnili víkend, ktorý ubehol príliš rýchlo. Asi 150 účastníkov prežilo vesmírne dobrodružstvá a tak sú teraz hrdými majiteľmi odborky Kozmonaut.

Drážovský kostolík

Jaskyniar a Speleológ  sú skautské odborky - odbornosti v ktorých sa chcú zlepšiť. Pripravili sme pre deti rôzne aktivity a výpravy aby ich to čo najviac bavilo. Keď prišla jar vybrali sme sa na celodennú výpravu do Svoradovej jaskyne ktorú sme s čelovkami preskúmali a našli malého spiaceho netopiera. Potom sme sa vybrali k Drážovskému kostolíku. Na konci apríla boli deti na víkendovej akcii Speleochata.

Noc múzeí a galérií je podujatie kedy v jediný deň v roku sú múzeá a galérie otvorené až do večerných hodín. Našu Nitru už dobre poznáme tak sme sa rozhodli vycestovať aj do iného pekného mesta a to do Banskej Štiavnice. Tam na nás už čakala skautka ktorá nás sprevádzala až do skautskej klubovne svojho oddielu. Na klubovni mohli naše skautky oči nechať. Majú ju krásne vymaľovanú a zariadenú. Kto vie možno raz podobnú aj my budeme mať. Starý zámok sme sa 

Skautská klubovňa v Štiavnici

vybrali pozrieť hneď lebo sme boli už dávno zvedavý ako vypadá. Najskôr sme preskúmali nádvorie, hradnú vežu so zvonom ale aj tak najzaujímavejšia bola mučiareň. Neskôr nás sprievodkyňa zaviedla do vnútorných priestorov. Hra o citróny bola mestská hra ktorá bola pripravená kvôli akcii Noc Výprava do Štiavnicemúzeí a galérií. Najskôr sme sa historicky ošatili, spoznali urodzených pánov na obrazoch, naučili sa dôstojne vystupovať a tiež sme v štôlni hľadali nápisy na stene. Všetky úlohy sme ale šťastne zvládli a tak nás privítala samotná kráľovná Mária Terézia ktorá nás vymenovala za svojich komorníkov. Na druhý deň sme sa rozlúčili s Banskou Štiavnicou a cestovali domov.

1.Skautský oddiel Alfy a OmegyViac informácií a fotiek z našej činnosti nájdete na: www.alfyaomegy.sk a fb:1.Skautský oddiel Alfy a Omegy

Roman Molnár vedúci skautského oddielu Alfy a Omegy

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...