Obecné noviny 02-2013

Malí skauti a bohatá jar

Vyšlo v obecných novinách 02-2013

Jar podľa kalendára prišla ale vonku to tak ešte ani zďaleka nevyzeralo. Jar je pre skautov bohatá na rôzne akcie a dobrodružstvá. Kto povedal že veda a múzeá sú nuda? Vo vedecko-zábavnom centre Atlantis v Leviciach sme sa presvedčili o opaku a zažili to, čo archeológovia, ktorí hľadali tajomstvo múmie a vyšantili s veľkými bublinami, do ktorých sa dalo aj postaviť.

skauti Cabaj Čápor

Na podporu osobného rozvoja vĺčat a skautov sú veľmi obľúbené odborové skúšky – odborky. Cieľom odboriek je dať deťom príležitosť vyniknúť v nejakej zručnosti. Vĺčatá a skauti začali pniť odborku Záchranár. Patrí tam návšteva stanice záchranárov, ošetrenie zraneného a ako ho prenášať. My sme to začali akčne návštevou stanice hasičov, ktorí tiež patria do záchranného zboru. Všetci boli očarení hasičskou technikou, že nevedeli kam skôr pozrieť a ujo hasič mal čo robiť, aby odpovedal na všetky zvedavé detské otázky.

Aj tento rok sa pri príležitosti sviatku svätého Juraja patróna skautov konali skautské dni v Nitrianskej Blatnici, ktoré sme si nemohli nechať ujsť. Nielen preto, že sa tam stretli skauti z Nitry, Topoľčianok, Bošian, Veľkého Zálužia, Výčap Opatoviec, Piešťan, Šale, Hornej Královej a zmerali si sily v skautskom preteku, ale aj kvôli veľkej hre vĺčat a včielok, ktorá je u nich taká obľúbená. Naše družinky Čierny rytieri a Jašteričky dokonca obsadili pekné druhé miesto v súťaži plnej rôznych úloh pre vĺčatá. Veľké bravó im patrilo. Tieto skautské dni sú súčasťou osláv Storočnice skautingu, ktorou sa nesie celý tento rok 2013. Oslavy stého výročia založenia skautingu na Slovensku nebudú ako jedna obrovská mega akcia, ale naopak, pripomíname si to pri každej príležitosti. Na družinových schôdzkach, v článkoch v novinách, reportážach v médiách a skautských dňoch na celom Slovensku. Našu storočnicu si všetci užijeme.

Omo

vlčatá a včielky

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...