Obecné noviny 01-2014

Čo majú skauti nové v novom roku...

Vyšlo v obecných novinách 01-2014

So starým rokom sme sa rozlúčili ako sa patrí - Pravekou vianočnou párty. Všetko sa preto nieslo v pravekom duchu: Pradrobničky, Praveká talent šou, Prašramot. Každý priniesol malý darček a pri príchode ho vložil do klobúka. Bavili sme sa veľmi dobre celé popoludnie. Na záver bol každý obdarovaný darčekom, ktorý sa náhodne z klobúka vytiahol. Takto sme sa vlastne obdarovali navzájom :)

Nový rok je už dávno tu. Zima sa nemala čím pochváliť, ale my určite áno. Skauting je pre deti veľká hra, pri ktorej si rozvíjajú všetky stránky osobnosti. Deti-vĺčatá majú príručku, ktorá ich bude sprevádzať skautskou výchovou. Všetci určite poznajú príbeh o Mauglím, vlčom mláďati. Ako sa stal Mauglí členom svorky, tak aj naši malí skauti sa stali vĺčatami, členmi svorky. Leopard Baghíra, had Káa, mungo Rikki-Tikki-Tavi, tuleň Kotik, medveď Balú a Františf z Assisi učia deti ako majú byť silnými, vynaliezavými, pomáhajúci si navzájom sebe aj iným a múdri tak ako sa to učil Mauglí.

Odborky (malé nášivky) nás motivujú sa stále zlepšovať a učiť nové veci. Vĺčatá plnia odborku „Záchranár“, pri čom sa hravou formou naučia základy poskytovania prvej pomoci a ošetrovanie bežných poranení. Možno sa raz záchranármi naozaj stanú. Prvý krát Alfy a Omegy pripravili malú súťaž pre jedného šťastlivca, v ktorej cena za správnu odpoveď je odznak s logom skautskej storočnice.

Roman Molnár
Vodca 1. Skautského oddielu

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...