Obecné noviny 02-2014

Po indiánskych stopách

Vyšlo v obecných novinách 02-2014

V priebehu celého roka sa koná množstvo rôznych zaujímavých skautských akcií na celom Slovensku. Sú organizované pre všetkých skautov rôzneho veku. Pre tých najmladších - vĺčatá je ich však menej a preto, keď sme sa dozvedeli o tom, že 8. zbor Veľká Medvedica Bošany pripravuje akciu špeciálne pre vĺčatá s názvom „Po stopách indiánov“, vedeli sme, že to je pre náš oddiel Alfy a Omegy to pravé. Na akcii sme mali dokonca možnosť získať odborku Indián.

Do Bošian sme sa vybrali plní očakávania. Najskôr nám šaman vyrozprával príbeh o bledých tvárach, náčelníkoch a skrytom poklade. Deti ako malí Indiáni plnili rôzne úlohy. Ich splnenie nakoniec priviedlo naše malé vĺčatá k vytúženému pokladu. Skauti z Bošian dobre pripravili celú akciu a tiež nás pohostili chutným gulášom. Nakoniec náčelníčka Linda všetkým indiánskym vĺčatám slávnostne odovzdala diplom a novú nášivku. Domov prichádzame bohatší o nové zážitky a priateľov.

Kto má záujem sa dozvedieť viac o nás a našej činnosti, všetko nájde na www.alfyaomegy.sk a na facebooku Alfy a Omegy.

Roman Molnár
Vodca 1. Skautského oddielu

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...