Obecné noviny 02-2012

1. Skautský oddiel Cabaj Čápor

Vyšlo v obecných novinách 02-2012

Znovu po zime máme možnosť ísť von a nemusíme byť pri tom naobliekaní ako cibule. V zime sme mali super družinové schôdzky s rôznymi hrami. Raz sme mali plné stoly hadov ktorí boli dlhí, farební a... papieroví.

Inokedy sme sa učili prvú pomoc a zrazu sme mali pri sebe šikovných malých záchranárov a na zemi ležalo veľa zranených detí. Samozrejme, že všetko bolo len naoko a nikoho nič nebolelo. Minuli sa však kilometre obväzov a skautské šatky tiež neboli len na krku! My si vždy poradíme. Brmbolček s očami a nohami? S malým klbkom vlny a šikovnými rukami to šlo skoro samo. Fantázii sa medze nekládli. Deti mali zrazu krásne farebné, okaté, strapaté brmbolčeky. Konečne prošli prvé jarné dni. Kto by chcel byť dnu keď je vonku tak pekne? Určite nikto! Čo sa to len stalo? Veď tu máme miesto detí malých indiánov. Naši malí indiáni museli splniť rôzne úlohy, aby sa stali veľkými indiánskymi bojovníkmi. Nemali to ľahké, úlohy boli náročné, ale rada starších im bola na pomoci.

Takéto a ešte ďalšie akcie, s rôznymi úlohami plánujeme aj v budúcnosti. Vo vnútri alebo v prírode, chceme aby deti zmysluplne trávili svoj čas. Všetkých nás spája rovnaká záľuba a dávame ju najavo nie len šatkou, ale už aj tričkom. Naše malé vĺčatá majú krásne skautské tričká ktoré máme vďaka fi nančnému príspevku Ministerstva školstva a pomoci firmy L&Š za čo jej veľmi ďakujeme.

Roman Molnár
Vodca 1. Skautského oddielu

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...