Obecné noviny 01-2012

1. Skautský oddiel Cabaj Čápor

Vyšlo v obecných novinách 01-2012

Jeseň je pre niekoho obdobie keď sa blíži koniec roka, ale pre nás to bol začiatok našej činnosti. Dni boli ešte pekné a slnečné, tak sme to využili na malé výpravy do prírody. Výlet na rybník, Pozor strašidelné tekvice – už názov hovorí sám za seba! Pri rybníku videli deti život v prírode z iného pohľadu. Nie je to len les, ale príroda a rôzne druhy zvierat v nej, ktoré treba chrániť. Pozor strašidelné tekvice bola super akcia, kde deti s pomocou ocka alebo mamy vyrezali veľa tekvičiek s ostrými zubami.

Keď začal fúkať studený vietor a pani zima už bola pred dverami, my sme sa schovali do tepla kultúrneho domu, kde sa pravidelne, každú sobotu, stretávame. Na čajovom večierku sme deti preniesli do príbehu o Mauglím ľudskom mláďati. Z detí sa stali malé vĺčatá, bo priam malá vlčia svorka. Na našich zimných družinovkách sme všetci spolu šikovnými rukami vytvorili z maličkostí malé umelecké dielka. Každý, kto prišiel sa zahral či si zasúťažil, spoznal niečo o skautingu a odniesol si niečo vlastnou rukou vyrobené domov. Na konci roka prišlo do našej obce prvý krát Betlehemské svetlo ktoré priniesli naši skauti. Betlehemské svetlo sa odpaľuje z plamienka, horiaceho v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme, odkiaľ osobným odovzdávaním zo sviečky na sviečku putuje medzi miliónmi ľudí. V novom roku sme čakali veľa snehu, ale Perinbaba bola skúpa, nenadelila nám žiadny sneh, takže snehové akcie nás ešte len čakajú. My ale slovo nuda nemáme v slovníku! Vyrobili sme si krásne farebné magnetky, či snehuliakov aj bez snehu. Naši skauti sa so svojimi nápaditými maskami zúčastnili aj fašiangového karnevalu v kultúrnom dome. V budúcnosti plánujeme ďalšie aktivity a výpravy, na ktoré sa môžu deti tešiť.

Na záver by som sa chcel poďakovať 23. zboru Nitrava a obci Cabaj – Čápor za finančnú podporu, skautom z 1.skautského oddielu Túlavej topánky a hlavne rodičom za pomoc pri aktivitách.

Roman Molnár
Vodca 1. Skautského oddielu

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...