Obecné noviny 03-2014

Ako prežiť so skautmi v parku

Vyšlo v obecných novinách 03-2014

V dnešnej dobe máme v kalendári veľa svetových alebo medzinárodných dní. Tieto dni sú venované zdraviu, kultúre, rodine, prírode... je ich tak veľa, že si ich všetky ani nepamätáme. Kto by ale nevedel čo oslavujeme 1. júna? Samozrejme, každý,aj malé dieťa vie,že je to MDD - Medzinárodný deň detí.

V tento deň sa všetci dospeláci snažia deťom ich sviatok čo najviac spríjemniť rôznymi aktivitami. Mesto Nitra, tak ako každý rok, tak aj teraz pripravilo deň detí v parku na Sihoti. Pripravenéboli zábavné stanovištia na ktorých sú ľudia z rôznych spoločenských organizácií. Na jednom takom sme boli aj my - skauti.Ako prežiť so skautmi v parku bol akčný názovnášho stanovišťa, ktoré bolo už z diaľky vidieť vďaka veľkému indiánskemu stanu. Deti si u nás mohli vyskúšať svoju presnú mušku hodom do potopeného pohárika. Kto nemal šťastie, prišiel ku skúsenej skautke Dominike,ktorá najskôr všetkým ukázala ako nájsť sever aj bez kompasu a potom hádankami o zvieratkách zaujala nielen deti ale aj rodičov. Niektorí si aj skúsili postaviť ohnisko a nazreli dnu dostanu. Každé dieťa nakoniec odišlo so sladkou odmenou, za ktorú zaplatilo svojím úsmevom. 
Deti, ale aj my, sme odchádzali z akcie spokojní a plní pekných spomienok. Akciu organizovali spoločne 23. zbor Nitrava a 1.Skautský oddiel Cabaj-Čápor Alfya Omegy. Týmto chcem poďakovať všetkým našim skautom, ktorí sa podieľali na príprave podujatia.

Viac o nás :
www.nitrava.sk fb: 23.zbor Nitrava
www.alfyaomegy.sk fb: alfy a Omegy
Roman Molnár vodca 1. Skautského oddielu Cabaj-Čápor Alfy a Omegy

 

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...