Obecné noviny 04-2014

Alfy a Omegy na tábore -VYČOMA RAKOVÁ 

Vyšlo v obecných novinách 04-2014

Alfy a Omegy na tábore -VYČOMA RAKOVÁ
Posledný júlový a prvý augustový týždeň sa v nie veľmi hlbokom lese, ale blízko potoka Vyčoma, konal skautský tábor 23. zboru Nitrava z Nitry na ktorom bol aj náš oddiel vĺčat Alfy a Omegy. Na rozdiel od ostrieľaných nitrianskych skautov, to bol pre náš oddiel iba tretí tábor. Ale po krátkej zoznamovacej hre sme sa cítili ako doma.

 

Skautský tábor Vyčoma Raková

Asterix a Obelix nás prišli navštíviť už v prvý deň a z ich rozprávania sme zistili, že Druida kvôli čarovnému nápoju uniesli Rimania. Všetci účastníci tábora sa razom zmenili na Galov, a tí sa rozdelili do troch skupín a vymysleli si aj súťažné mená: Utopenci, Niga, Bandurky. Galovia aby vyslobodili svojho Druida, dostávali od Rimanov niekedy náročné a inokedy zas bláznivé úlohy.Za úspešné splnenie úloh zbierali rímske mince Sestercie, a tak hneď bolo jasné, ktorý tím je práve najlepší. 

Vĺčatá plnili odborku Slovan, pri ktorej sa preniesli do obdobia, keď žili naši predkovia Slovania. Menším deťom dávali slovanskí bohovia rôzne úlohy, ktoré im vlastne priblížili život Slovanov. Veľký Perún mal chuť na placku a bylinkovú medovinu, bohyňa Svarog bola zas smutná, lebo nemala prístrešok pre svoje duby, boh Veles všetkých vyzval na súboj so zbraňou ČLOVEKAZHOĎ a víťazom potom ukázal jeleňa so zlatými parohami, ktorého mohli lukom uloviť. Bohyne Vesna a Mokoš sa prejavili ako dámy a chceli hlinené misky a model slovanských šiat. Daždivý ale vydarený tábor nám rýchlo utiekol ako voda v potoku. Všetkým určite budú chýbať špeciality od kuchára Juriho, hry drobničky, plnenie bobríkov a výziev či nočné stráženie tábora. Večer sme sa rozlúčili táborákom a ráno nás už čakala rozlúčka a cesta domov. Nový Skautský rok tak ako ten školský začína tiež v septembri, a tak sa o pár dní zas budeme stretávať na družinovkách a akciách. 

Hľadáme študentov a tínedžerov, ktorý majú záujem venovať kus svojho osobného času plánovaniu zaujímavého programu pre deti a zúčastňovať sa akcií a výprav s nimi. Dospelým skauting tiež ponúka počas roka množstvo vzdelávacích kurzov organizovaných oblastnou a národnou úrovňou.

Vodca oddielu Alfy a Omegy
Roman Molnár
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.alfyaomegy.sk ,www.facebook.com/AlfyaOmegy

Skautský tábor Vyčoma Raková

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...