Obecné noviny 03-2015

Skautské jarné aktivitky

Vyšlo v obecných novinách 03-2015

Po nepekných veterných, daždivých a veľmi chladných dňoch k nám prišla konečne jar. V tomto období sme stihli rôzne zaujímavé aktivitky.

 

Deň so šatkou 24.4.

Pripomenuli sme si sviatok sv. Juraja nášho patróna, tým najjednoduchším a najkrajším spôsobom. Dali sme si na seba skautskú šatku. Táto akcia je príležitosťou ukázať verejnosti, známym, kamarátom, kolegom, spolužiakom, že sme členmi organizácie, ktorá pre nás veľa znamená.

24.Skautské dni v Nitrianskej Blatnici 

 

Je to tradičné stretnutie skautov z celej Nitrianskej oblasti, na ktoré radi chodíme. Každoročne je prítomných okolo 200 skautov, skautiek, vĺčat a včielok. Náplňou skautských dní je súťaž družstiev v skautských disciplínach  a veľká hra pre vĺčatá a včielky. Program nám spestrila rytierska skupina Milites nobiles, hasičské družstvo a dokonca prišli predstavitelia z náčelníctva Slovenského skautingu. Náš oddiel Alfy a Omegy je vo vlčiackej súťaži veľmi úspešný a naša družinka Čierny rytieri obhájila tento rok prvé miesto a družinka Koníky skončila na treťom mieste! Podstatné nie je vyhrať, ale dobre sa zabaviť. V skautskom obchode Totem sme si kúpili niečo na pamiatku a v dobrej nálade sme šli domov. 

 

Ako prežiť so skautmi MDD 

Medzinárodný deň detí v našej obci bol plný zábavy a aj skauti sa ho snažili všetkým deťom spestriť rôznymi skautskými aktivitami a myslím, že sa im to podarilo. Nadšené deti prišli úlohy na stanovištiach plniť aj niekoľkokrát. 

25-ka 26-ky, letný tábor 

Ešte nás čaká pred prázdninami Big akcia a to oslavy 25. výročia založenia skautingu vo Výčapoch-Opatovciach, na ktorú aj nás pozývajú skauti 26. zboru sv. Cyrila a Metoda Výčapy-Opatovce. No a nakoniec letný skautský tábor Cibajky, na ktorý sa už všetci veľmi tešia. 

Hľadáme dobrovoľníkov do oddielu,

ktorí majú záujem podieľať sa na činnosti skautského oddielu pôsobiaceho v našej obci. Predchádzajúca skautská minulosť, či skúsenosť pri práci s deťmi nie je podmienkou, očakávame však nadšenie a ochotu venovať svoj čas pri práci s deťmi.

Prečo by si to mal/a skúsiť? 
- pretože ťa zaujíma, kto sú skauti
- pretože rád pracuješ s deťmi
- pretože chceš skúsiť niečo nové a spoznať
nových ľudí

Čo ponúkame?
- dobrú partiu kamarátov
- zmysluplnú činnosť, dobrý pocit a priateľstvo
na celý život 

Roman Molnár,vedúci skautského oddielu Alfy a Omegy

kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

info: www.alfyaomegy.sk facebook:Alfy a Omegy

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...