Obecné noviny 05-2014

Alfy a Omegy na Nitrianskych skautských dňoch

Vyšlo v obecných novinách 05-2014

Prázdniny sú už za nami. Skončil sa čas výletov, hier a táborových dobrodružstiev. Škola volá a dáva nám nové vedomosti ale aj domáce úlohy. V septembri nezačal len školský, ale aj skautský rok a kolotoč družinových schôdzok, výprav do okolia či veľkých skautských dní.

Účastníci skautských dní

 

Pretek vĺčat a včielokNa začiatku školského roka deťom na ZŠ Čápor spríjemnili školskú hodinu skauti 23. zboru Nitrava, a tak miesto sedenia v lavici alebo cvičenia na telesnej im ukázali kto sú, čo robia a tiež si s nimi zahrali  niekoľko skautských hier. Neviem koľkých sme zaujali, ale niektorých až tak, že sa pridali do oddielu Alfy a Omegy. Práve v tejto chvíli sú v ríši fantázie a spolupracujú navzájom pri plnení úloh odborky Hobbit, ktorá bola navrhnutá podľa knihy Hobbit. Koncom septembra sme spolupracovali pri príprave Nitrianskych skautských dní, ktoré sa organizovali po niekoľkoročnej odmlke. Mnohí to možno ani netušili, ale konali sa blízko, čoby kameňom dohodili, na Novom Cabaji! Presnejšie je to časť Veľký Cér. Skautských dní sa okrem nás zúčastnili skauti z Nitry, Vrábel, Bošian a dokonca prišli aj vodní skauti z Banskej Bystrice. Po slávnostnom otvorení Nitrianskych skautských dní, zakrátko začal skautský pretek kde v malých tímoch deti súťažili a v rôznych disciplínach sa popasovali s ostatnými. Nechýbali ani rôzne hry „drobničky“, workshopy a iné aktivity. Veľmi sa nám páčilo a na budúce si to určite zopakujeme. Veľká vďaka za skvelú organizáciu skautských dní preto patrí všetkým, ktorí sa na ich tvorbe akokoľvek podieľali.

 Roman Molnár Vodca 1. Skautského oddielu Cabaj Čápor Alfy a Omegy

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...