Skauting v číslach

1907 

1.augusta 1907 sa začal na ostrove Brownsea vo Veľkej Británii prvý skautský tábor. V tento deň sa začala písať história svetového skautského hnutia.

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

38 000 000

V súčasnosti spája skautský sľub 38 miliónov chlapcov a dievčat. Sme v 217 krajinách na celom svete.

500 000 000

Skauting počas svojej storočnej existencie obohatil život 500 miliónov detí, mladých i dospelých na celom svete.

 

Skauting ma baví

Až 99 % z detí a mladých ľudí, ktorí okúsili skauting, by ho odporučilo zažiť aj ostatným deťom. Čím je pre ne skauting príťažlivý?

Skauting im dáva priestor, v ktorom si plnia svoje sny a túžby, nachádzajú si tu skvelých priateľov, s ktorými zabúdajú na nudu a zažívajú v ňom dobrodružstvo na 100 spôsobov. Náš program im dáva šancu zdolať svoj prvý vrchol, vyniknúť, zažiť pocit víťazstva a uznanie od druhých. Mladí majú širokú škálu možností, kde si môžu uvedomiť, čo môžu v živote dokázať. S podporou dospelých tu uplatňujú svoje schopnosti, realizujú sa a zlepšujú v tom, v čom chcú byť dobrí.

Skauting oslovil už viac ako pol miliardy ľudí

Slovenský skauting oslávil v auguste 2007 spolu s ostatnými 38 miliónmi skautiek a skautov na celom svete prvých 100 rokov svojej existencie. Počas prvej storočnice obohatil život 500 miliónom detí, mladých i dospelých.

V stredu 1. augusta skauti v desiatkach krajín vystúpili na tisícky vrcholov pohorí, na ktorých s prvými vychádzajúcimi lúčmi slnka privítali vstup do nového storočia skautingu.

Skauti si na vrcholoch obnovili svoje skautské sľuby na znak toho, že všetkých skautov v 216 krajinách sveta spája jeden sľub, že jeden sľub dokáže prekonať mnohé hranice a bariéry a spojiť celý svet.

Dokázali sme, že skauti doteraz pokorili mnohé vrcholy a zároveň sme odhodlaní zdolávať ďalšie náročné méty.

Odkiaľ prichádzate

Flag Counter

Infošky z oddielu

Prihlás sa na odber noviniek o našom oddieli a my sa ti raz za čas ozveme...

Tvorba webov

Tento web pre skautov sponzorsky vytvoril a spravuje Jastrab - dbart. Kliknite pre viac info o tvorbe webstránok, internetovej reklame a školeniach...